Lubie to ! Ekologiczne kosmetyki

preparations-428107_1280

Coraz częściej konsumenci mają określone wymagania względem kosmetyków i żywności, które kupują. Ważne staja się produkty, które można określić jako ekologiczne. Sama ekologia staje się także sposobem na życie, a nie tylko przemijającą modą.

Eko jedzenie można znaleźć na licznych targach, które gromadzą dostawców oferujących zdrową żywność, wyprodukowaną bez zbędnych nawozów i środków chemicznych. Taka żywność dostępna jest także w specjalistycznych sklepach ze zdrową żywnością, bowiem specjalnie produkowane produkty czy zboża mogą być stosowane w diecie osób z alergiami pokarmowymi.

Równie popularne są eko kosmetyki. W odróżnieniu od żywności ekologiczne kosmetyki są dostępne w dużych drogeriach i perfumeriach. Takie kosmetyki są wyprodukowane z naturalnych składników, a do ich produkcji nie używa się szkodliwych dla zdrowia parabenów i składników konserwujących.

Kosmetyki ekologiczne oparte są na naturalnych składnikach, a w ich składzie bardzo często pojawiają się naturalne oleje – olej arganowy, czy kokosowy, masło Shea i wyciągi z ziół. Kosmetyki ekologiczne wyrabiane są ręcznie, dlatego ich cena jest nieco wyższa niż kosmetyków produkowanych masowo. Naturalne kosmetyki nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry, można je stosować także u dzieci.

W sposób ekologiczny mogą być produkowane zarówno kremy i masła do ciała, jak i szampony, czy odżywki do włosów. Część produktów jest oferowana w postaci zbliżonej do naturalnej, dlatego aromatyczne olejki można wykorzystać do masażu oraz jako olejki do nawilżania skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>